Ahmet Veli Olgundeniz

KONU: İletişim çatısı altında, “İş Görüşmelerinde Başarılı Olma, Stratejik İkna, Yalan Analizi ve İsimler ve Yüzleri Hatırlama”.

KONUŞMACI: Ahmet Veli OLGUNDENİZ, Yeni Asır İK Yazarı, EÜ Öğretim Görevlisi

ÖZGEÇMİŞ:
Ahmet Veli Olgundeniz, 1972 İzmir doğumludur. İlköğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

22 yıllık mesleki yaşamında sırasıyla Tercüman, İntermedya Ekonomi, Paramatik, Ekonomist ve Gözlem gazetelerinde çalışmıştır. Stajyer muhabir olarak başladığı çalışma hayatında haber müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği görevlerinde bulunmuştur. Olgundeniz’in meslek yaşamı yönetim ve insan kaynakları alanında uzmanlaşarak geçmiştir.

Halen Yeni Asır Gazetesi’nde İnsan Kaynakları Gazetesi editörlüğü ve köşe yazarlığı yapmakta olan Olgundeniz Yeni Asır TV’de de Kariyer Doktorum adında bir televizyon programı hazırlayıp sunmaktadır.

İş yaşamı, insan kaynakları ve kariyer alanlarında şu ana kadar 400’ün üzerinde köşe yazısı yayınlanan ve 300 TV programı yapan Olgundeniz, “İş Görüşmelerinin 40 Zor Sorusuna 40 Mükemmel Yanıt” adında bir kitap yazmıştır.

Üniversiteler ve çeşitli sosyal kuruluşlarda iş arama yöntem ve teknikleri üzerine seminerler veren Olgundeniz, sosyal projeler kapsamında gönüllü olarak kariyer danışmanlığı ve öğrenci koçluğu yapmaktadır.

Olgundeniz, insan kaynakları uzmanlığı konusunda iki farklı sertifikaya, DEÜ onaylı bir de koçluk sertifikasına sahiptir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi SEM Danışma Kurulu Üyesi, Ege Kariyer ve Öğrenci Koçları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Olgundeniz, son iki yıldır Ege Üniversitesi’nde “İletişim” dersleri vermektedir.

Olgundeniz ayrıca Nischala Joy Devi’nin *The Healing Path of Yoga* adlı kitabını Türkçe’ye çevirmiştir.

Facebook

Twitter

LinkedId

Login Status

You are not currently logged in.