Hakan Tartan

Dr. Hakan TARTAN1961 doğumlu Hakan Tartan, Ergenekon İlkokulu, Tevfik Fikret Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi`nden mezun oldu.

 Aynı üniversitede Sosyal Politika, Sosyal Diyalog ve AB Uygulamaları konusunda yüksek lisans ve doktora yaptı.

Milliyet, Hürriyet, Sabah, Ateş ve Star Gazetelerinde muhabirlik, yöneticilik ve yazarlık görevlerinde bulunan Tartan`ın 4`ü şiir olmak üzere 10 kitabı yayımlandı, 2 oyunu Devlet Tiyatroları`nda sahnelendi.

Hakan Tartan, 1995 ve 1999 yıllarında gerçekleşen genel seçimlerde iki kez İzmir`den milletvekili seçildi. 56. Cumhuriyet Hükümeti`nde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu.

“İşçiye check-up” uygulamasına, Sosyal Güvenlik Reformu`nun hazırlanmasına, SSK Hastaneleri`nin altyapısının güçlendirilmesine, sağlık sisteminin geniş halk kesimlerine hızlı ve etkin götürülmesine, Bulgaristan`la yapılan karşılıklı sosyal güvenlik anlaşmalarına katkı sağladı.

Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilciliği görevini yürütürken 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimleri`nde CHP`den Konak Beledeyi Başkanlığı`na aday oldu.  Dr. Hakan Tartan, % 60` a yakın rekor oyla Konak Belediye Başkanı seçildi.

TÜLOV Vakfı`nın Kurucu Başkanı.

Evli; Fırat ve Berfin`in babası.

Fransızca ve İngilizce biliyor.

Facebook

Twitter

LinkedId

Login Status

You are not currently logged in.