Jak Galiko

Ekonominin Lokomotifi KOBİ’ler – Lider Deri (Video)

Link: http://www.tebkobitv.com/video/ekonominin-lokomotifi-kobiler-lider-deri

‘Kobi Postası’ Haberi

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği 2009 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Ege İhracatçı Birlikleri’nde gerçekleştirildi. Genel Kurulda tek aday olarak seçime giren 20 yıldır birlik başkanlığı görevini sürdüren Jak Galiko seçime katılan 40 üyenin tamamının oylarını alarak tekrar 4 yıllığına Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
Genel Kurulda konuşan Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, Menemen Deri Serbest Bölgesi’nde transit giren akaryakıttan KDV talep edildiğini bu sorunun çözümü için 2 yıldır Dış Ticaret Müsteşarlığı, Gümrük Müsteşarlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulunduğunu görüştüğü tüm yetkililerin kendilerine hak vermesine rağmen sorunun çözümünü halen sağlayamadıklarını söyledi.
Menemen Deri Serbest Bölgesi?ne transit giren akaryakıt için talep edilen KDV miktarının 17.5 milyon olduğunu belirten Galiko, ’23 aydır transit gelen yakıtın KDV’sinin alınmaması için mücadelede sonuç alamadık. Kimse bana haksızsınız demiyor ama evet demiyor. Hayır derlerse 17.5 milyon dolar ödememiz gerekiyor. Kimse bunu ödeyemez. Menemen Serbest Bölgesi olarak İzmir Milletvekilleri ile periyodik toplantılar yapmalıyız. Sorunlarımızı anlatıp, çözüm geliştirmelerini istemeliyiz’ dedi.
Türk hükümetinin istihdam ve enerji maliyetlerini aşağı çekme şansı olmadığına işaret eden Jak Galiko, Türk lirasının aşırı değerli olmasının Türk ihracatçısının rekabetçiliğini olumsuz etkilediğini kaydetti. Galiko şöyle konuştu; ‘Değerli TL ile Türkiye’nin bir yere varamayacağını aklınızdan çıkarmayın. En büyük kuvvet büyümedir. Bir ülkede büyüme oluyor ve istihdam açığı azalmıyorsa bundan büyük sermaye sebepleniyor demektir. Türk ekonomisinin yüzde 90’dan fazlası KOBİ. Devamı için: http://www.kobipostasi.net/2010/04/28/20-yildir-baskanlik-eden-jak-galiko-4-yil-daha-devam-edecek/

Facebook

Twitter

LinkedId

Login Status

You are not currently logged in.