İsa Tecim

 

 

 

 

 

 

 

 

1952 yılında Manisa’nın küçük bir köyünde fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra 2,5 yıl Manisa’da bir terzinin yanında çırak olarak çalışmıştır. Terzilik mesleğinde aradığını bulamayan Tecim bir tornacının yanında çalışmaya başlamıştır. Bir kaç yıl sonra İzmir’e yerleşmiş ve tornacılığa devam etmiştir. Çalışkan ve hırslı bir karaktere sahip olan Tecim geceleri de Basmane Tren İstasyonunda hamallık yapmıştır. Vatani görevi sırasında şahit olduğu bir yangın vakası onu derinden etkilemiş ve vatani görevini tamamladıktan sonra itfaiye aracı üretimi üzerine çalışmaya başlamıştır. 1974 yılında Volkan İtfaiye’yi 50 metrekarelik bir atölyede kurmuştur.

Volkan İtfaiye bugün 130 bin metrekarelik bir alanda 300’ü aşkın çalışanı ile üretim yapmakta ve 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. 2015 yılına gelindiğinde Volkan Ar-Ge Merkezi Türkiye’nin 211. Ar-Ge merkezi olarak Türkiye’nin itfaiyecilik konusunda çalışan ilk ve tek Ar-Ge merkezi olmuştur. Ürettiği ürün niteliği itibarıyla dünyadaki ilk üç firma arasında yer alan Volkan İtfaiye yangınla mücadele konusunda yenilikçi ürünler üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

İsa Tecim’in vizyoner kişiliği Volkan İtfaiye’yi bir dünya markası haline getirmiştir. Tecim iş adamlığının yanı sıra şairdir. Hayata dair yazdığı 30’dan fazla şiiri bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İsa Tecim Belgesel

https://www.youtube.com/watch?v=6FROuVaR5S0

İsa Tecim Kişisel Web-sitesi

www.sufisa.com

Volkan İtfaiye Web-sitesi

www.volkan.com.tr

Volkan İtfaiye’ye dair basında yer alan haberler

Milliyet Haber – http://www.milliyet.com.tr/ozel-haber-izmir-den-35-ulkeye-itfaiye-izmir-yerelhaber-879232/

Hürriyet Röportaj – http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/mete-tamer-omur_444/alevlere-adanmis-bir-omur_40008307

Hürriyet Haber – http://www.hurriyet.com.tr/dunyanin-yanginini-sonduruyor-29521627

Bloomberg Ana Haber – https://www.youtube.com/watch?v=6M_bbDl6W8U

Facebook

Twitter

LinkedId

Login Status

You are not currently logged in.